no-img
جزوه باز

مقاله با موضوع آلودگی هوا و پدیده وارونگی هوا - جزوه باز


جزوه باز
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
مقاله با موضوع آلودگی هوا و پدیده وارونگی هوا
doc
50 کیلوبایت
7 صفحه
7 فروش

مقاله با موضوع آلودگی هوا و پدیده وارونگی هوا


چکیده ای از مقاله با موضوع آلودگی هوا و پدیده وارونگی هوا با فرمت WORD :

بدون شک یکی از مهمترین مسائل زیست محیطی در ایران و بخصوص شهرهای بزرگ مشکل آلودگی هوا است. در سالهای اخیر این پدیده خطرناک به جایی رسید که توجه همگان را به خود جلب کرد. اما ببینیم که آلودگی هوا چیست و تعریف آن به چه صورت است؟ بسیار در اخبار، روزنامه ها و گزارشهای مختلف می شنویم که فلان گاز از حد مجاز در هوا افزایش یافته و یا بهمان ماده در هوا زیادتر از مقداری است که باید باشد.

در این مطلب ابتدا سعی می شود گازها و یا موادی که در هوا وجود دارند معرفی شوند و سپس توضیح داده شود که چه عواملی در میزان آلودگی هوا بیشترین نقش را ایفا می کنند.

به زبان ساده آلودگی هوا آن چیزی است که انسان نمی خواهد در هوای تنفسی اش وجود داشته باشد. چرا؟ زیرا برای سلامتی او مضر است. این موادی که ما نمی خواهیم در هوا باشد، به دو صورت ممکن است بوجود بیایند. یکی بصورت طبیعی است، یعنی مادر طبیعت در فعل و انفعالات طبیعی خود بوجود می آورد و دیگری از نوعی است که توسط انسان و بصورت مصنوعی تولید می شود. مورد اول در مقایسه با مورد دوم بسیار محدود است و اساسا قابل مقایسه نیست.

آتشفشان ها نمونه آلودگی طبیعی هستند که بر اثر انفجار آنها بسیاری از گازها و موادی که برای سلامتی انسان مضر است به هوا راه می یابند. گازها و خاکستر ناشی از آتشفشان یکی از نمونه های آلودگی توسط مادر طبیعت است که در فعل و انفعالات درونی زمین در یک نقطه به هوای بیرون راه می یابد. طوفانهای شن و کوههایی که از آنها مداوما دود و بخار بلند می شوند، نمونه های دیگری از آلاینده های طبیعی هستند…..

مشخصات فایل :

نام فایل: مقاله با موضوع آلودگی هوا و پدیده وارونگی هوا
فرمت فایل : DOC قابل ویرایش
تعداد صفحات: ۷ صفحه
حجم فایل : ۵۰ کیلوبایت
دسته بندی : علوم انسانی , جغرافیا
پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

1000 تومان – خرید