no-img
جزوه باز

دانلود تحقیق با موضوع فرآیند فتوسنتز - جزوه باز


جزوه باز
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
دانلود تحقیق با موضوع فرآیند فتوسنتز
doc
50 کیلوبایت
7 صفحه
7 فروش

دانلود تحقیق با موضوع فرآیند فتوسنتز


چکیده ای از تحقیق با موضوع فرآیند فتوسنتز :

زندگی در روی کره زمین به انرژی حاصل از خورشید وابسته است. فتوسنتز تنها فرایند مهم بیولوژیکی است که می‌تواند از این انرژی استفاده کند. علاوه بر این بخش عمده‌ای از منابع انرژی در این سیاره ناشی از فعالیتهای فتوسنتزی انجام شده در این زمان یا در زمانهای گذشته می‌باشد. فعال‌ترین بافت فتوسنتزی گیاهان عالی مزوفیل برگ است. سلولهای مزوفیل دارای تعداد زیادی کلروپلاست هستند که حاوی رنگدانه‌های سبز ویژه‌ای به نام کلروفیل برای جذب نور می‌باشند.

در فتوسنتز انرژی خورشیدی برای اکسیداسیون آب ، آزاد کردن اکسیژن و نیز احیا کردن دی‌اکسید کربن به ترکیبات آلی و در نهایت قند بکار می‌رود. این مجموعه از کارها را واکنشهای نوری فتوسنتز می‌نامند. محصولات نهایی واکنشهای نوری برای ساخت مواد قندی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به مرحله ساخت قندها واکنشهای تاریکی فتوسنتز گفته می‌شود. محل انجام واکنشهای نوری و تاریکی در داخل کلروپلاست متفاوت است.

چکیده :

اخیرا در مجامع بین‌المللی بحثهایی راجع به اعتبار پیشگوییهای مربوط به اثر جنگ هسته‌ای بر بیوسفر به میان آمده است. برخی مطالعات پیشگویی می‌کنند که جنگهای هسته‌ای ابرهای عظیمی از گردو غبار را بوجود می‌آورند که قادرند ماهها جلوی تابش خورشید را بگیرند که به این پدیده زمستان هسته‌ای گفته می‌شود. آنچه مسلم است در غیاب خورشید پوششهای طبیعی و گیاهان زراعی از بین خواهند رفت و از هم پاشیدگی زنجیره غذایی نتایج مصیبت باری را به دنبال خواهد داشت. این موارد بر این واقعیت تاکید دارند که فتوسنتز بدون وجود نور ممکن نیست و فرایند فتوسنتز رمز وجود حیات بر روی کره زمین است.

عناوین مقاله با موضوع فرآیند فتوسنتز در گیاهان :

مقدمه

چکیده

رنگدانه‌های فتوسنتزی

مکانیزم جذب نور در گیرنده‌های نوری

واکنشهای نوری فتوسنتز

واکنشهای تاریکی فتوسنتز

شناخت محیط رشد

تنفس

فتوسنتز

تعرق

مشخصات فایل :

نام فایل: تحقیق با موضوع فرآیند فتوسنتز
فرمت فایل : DOC قابل ویرایش
تعداد صفحات: ۷ صفحه
حجم فایل : ۵۰ کیلوبایت
دسته بندی : علوم پایه , زیست شناسی
پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

1500 تومان – خرید